O nás

Česká asociace dul je nejstarší a největší profesní organizací sdružující duly v České republice, a také jednou z nejstarších organizací dul v Evropě. Od roku 2001 organizujeme vzdělání pro duly, sdružujeme a podporujeme duly a vytváříme pro ně zázemí.
Naším posláním je poskytování laskavé podpory ženám a jejich rodinám během těhotenství, porodu a počátků mateřství – s úctou a respektem k jejím potřebám, mateřským kompetencím a právům tak, aby tímto důležitým životním obdobím prošly posíleny a s pocitem, že jej dobře zvládly. Podporujeme vytváření podmínek pro normální, bezpečný porod a poskytování optimální péče během těhotenství, porodu a šestinedělí.
Podporujeme činnost dul a vytváříme dobré podmínky pro jejich práci; dlouhodobě budujeme profesi duly v ČR; informujeme o poslání a činnosti dul; zajišťujeme kvalitní vzdělávání a zázemí pro duly tak, aby duly byly dostupné pro ženy po celé ČR; zprostředkováváme odborné informace o normálním porodu a optimální péči založené na důkazech; podporujeme vytváření dobrých podmínek pro ženy během těhotenství, porodu a šestinedělí, podporujeme pozitivní změny v porodnictví; spolupracujeme s dalšími profesními organizacemi i zájmovými spolky v oboru ; přinášíme pozitivní zkušenosti ze zahraničí.

Vybrat dulu

Hledáte porodní nebo poporodní dulu? Zde najdete kontakty na duly sdružené v České asociaci dul. Vyhledávat můžete podle kraje a podle toho, zda hledáte porodní nebo poporodní dulu. Vybírat můžete také podle stupně dosažené kvalifikace: certifikované duly, duly absolventky a začínající duly studentky.

Etický kodex duly

Naším cílem je vysoká odbornost, profesionalita a kvalita poskytovaných služeb našich dul. Jsme si vědomy potřeby jasného vymezení a dodržování kompetencí duly. Stavíme na dobré spolupráci duly se zdravotníky a dalšími odborníky ve prospěch klientky, kterou dula doprovází. Proto jsou naše duly při své práci vázány Etickým kodexem duly.

akce

Naše knihovničky

Chcete si půjčit knihy o těhotenství, porodu a šestinedělí? Můžete využít knihovniček, které spravují naše duly. Chcete-li si půjčit knihu, prosíme, volejte předem na uvedený kontakt.

JABLONEC NAD NISOU

Liberecká 104, Masérna Makak – Petra Kašpárková, telefon 723 021 510


UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Otakarova 108, Poradna celostní péče o zdraví – MUDr. Vladimíra Obdržálková, telefon 777 874 338


BRNO

Hybešova 14, Centrum Majka – Majka Staňková, telefon 774 115 128


ČESKÉ BUDĚJOVICE

Žižkova 1321/1, Centrum zdraví Abelia – Andrea Hajná, telefon 739 320 998


PARDUBICE

Na Spravedlnosti 2303, DitKa Poustecká, telefon 777 133 993


LIBOCHOVANY 59

Eliška Pláničková, telefon 724 528 820


PRAHA

4 Kunratice, U zeleného ptáka 1161/11, Karolína Lelková, telefon 734 332 292

Děkujeme za podporu!