“Jakou zkušenost s poporodní dulou jsem měla? Tuhle službu jsem využila po druhém porodu. A abych netroškařila, staraly se o mě rovnou duly dvě. Muž šel po týdnu šestinedělí do práce a po druhé sekci mi nebylo zrovna moc do skoku. Jak psychicky, tak i fyzicky. Hlavním místem mého výskytu tedy byla postel. Ale jak se dostat v klidu do sprchy? Kdo má doma víc než jedno dítě ví, že tohle bývá často nelehká mise. Také onemocnění v téhle náročné životní fázi nebývá úplně jednoduchá zkouška. Během každé návštěvy jsem měla jistotu teplého jídla, zabavení staršího sourozence a to hlavní? Byla se mnou žena, která mi naslouchala, věnovala mi celou svou pozornost, nehodnotila a utěšovala… Byla pro mě průvodkyní na cestě šestinedělím, na jejímž konci pro mě uspořádala i rozloučení s touto životní etapou. Ačkoli pro mě byl druhý porod velmi náročný, tak na šestinedělí vzpomínám jako na tu část, kterou jsem prošla s respektem a s důvěrou v proces přerodu v druhomatku.”

Tak vzpomíná na své šestinedělí Eva Potempová, která sama absolvovala první kurz pro poporodní duly České sociace dul a teď působí jako koordinátorka jeho třetího běhu.

Chcete také přispět k tomu, aby ženy mohly procházet tímto náročným obdobím v klidu a bezpečí? Láká vás práce, která dává smysl a při troše dobré vůle a podpoře z okolí se dá skloubit s rodinou. Volá vás to k působení v osvědčené asociaci, mezi podobně naladěnými kolegyněmi?

Neváhejte a vyplňte přihlášku. Těšíme se na nové kolegyně, poporodní duly!

Více o kurzu se dozvíte zde.

Přihlášku do kurzu pro POPORODNÍ duly České asociace dul můžete do 15. srpna 2019 vyplnit zde.