O nás

Česká asociace dul je nejstarší a největší profesní organizací sdružující duly v České republice a také jednou z nejstarších organizací dul v Evropě. Od roku 2001 organizujeme vzdělávání pro duly, sdružujeme a podporujeme duly a vytváříme pro ně zázemí.

Naším posláním je poskytovat laskavou podporu ženám a jejich rodinám během těhotenství, porodu a počátků mateřství. Činíme tak s úctou a respektem k jejich potřebám, mateřským kompetencím a právům. Přejeme si, aby tímto důležitým životním obdobím ženy prošly posíleny a s pocitem, že jej dobře zvládly. Pomáháme vytvářet podmínky pro normální, bezpečný porod a poskytování optimální péče.

Přejeme si, aby těhotenství, porod a rodičovství byly pro ženy a jejich rodiny krásným a posilujícím obdobím, doprovázeným respektem, úctou a pochopením ze strany společnosti.

Podílíme se na pozitivních změnách v porodnictví

Podporujeme činnost dul a vytváříme dobré podmínky pro jejich práci. Dlouhodobě budujeme profesi duly v ČR a informujeme o poslání a činnosti dul. Zajišťujeme kvalitní vzdělávání a zázemí pro duly tak, aby duly byly dostupné pro ženy po celé ČR. Zprostředkováváme odborné informace o normálním porodu a optimální péči založené na důkazech. Pomáháme vytvářet dobré podmínky pro ženy během těhotenství, porodu a šestinedělí.

Přinášíme pozitivní zkušenosti ze zahraničí. Spolupracujeme s dalšími organizacemi v oboru, jako je Unie porodních asistentek, Hnutí za aktivní mateřství, Česká komora porodních asistentek, Aperio a další. Aktivně pracujeme ve Skupině pro porodnictví České ženské lobby. Od roku 2005 se podílíme na spolupráci a sdružování dul v rámci Evropy. Jsme členskou organizací European Doula Network (EDN, Evropská síť dul), spolupracujeme s European Network of Childbirth Associations (ENCA, Evropská síť porodních asociací) a s DONA International, nejstarší a největší organizací dul ve světě.

naše
výsledky

Naše duly

Hledáte porodní nebo poporodní dulu? Zde najdete kontakty na duly sdružené v České asociaci dul. Vyhledávat můžete duly podle kraje, podle stupně dosažené kvalifikace: certifikované duly, duly absolventky a začínající duly studentky a také podle nabídky poskytovaných služeb.

Etický kodex duly

Naším cílem je vysoká odbornost, profesionalita a kvalita poskytovaných služeb našich dul. Jsme si vědomy potřeby jasného vymezení a dodržování kompetencí duly. Proto jsou naše duly při své práci vázány Etickým kodexem duly.

akce

Naše knihovničky

Chcete si půjčit knihy o těhotenství, porodu a šestinedělí? Můžete využít knihovniček, které spravují naše duly. Chcete-li si půjčit knihu, prosíme, volejte předem na uvedený kontakt.


BRNO

Hybešova 14, Centrum Majka – Majka Staňková, telefon 774 115 128


ČESKÉ BUDĚJOVICE

Žižkova 1321/1, Centrum zdraví Abelia – Andrea Hajná, telefon 739 320 998


JABLONEC NAD NISOU

Saskova 36 – Renata Loudová, telefon 775 987 291


LIBOCHOVANY

Libochovany 59, Eliška Pláničková, telefon 724 528 820


PARDUBICE

Na Spravedlnosti 2303, DitKa Poustecká, telefon 777 133 993


PRAHA 4

Kunratice, U zeleného ptáka 1161/11, Karolína Lelková, telefon 734 332 292


UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Otakarova 108, Poradna celostní péče o zdraví – MUDr. Vladimíra Obdržálková, telefon 777 874 338


VRCHLABÍ

U břízek 271, Monika Kašparová, telefon 721 731 609

Děkujeme za spolupráci a podporu