Seminář pro duly, poporodní duly, porodní asistentky, případně pro další ženy, které chtějí pomáhat ženám v šestinedělí.

Šestinedělí je po těhotenství a porodu dalším zásadním obdobím v životě ženy. V dnešní době se na to někdy zapomíná. Je však velmi důležité, aby žena po porodu odpočívala a nabírala síly na další měsíce a roky mateřství.

Na semináři se budeme věnovat tradiční poporodní péči o ženu. Na mnoha místech světa, jako je jižní a střední Amerika, Asie a východní Evropa, jsou stále udržovány praktiky a rituály spojené s obdobím šestinedělí. Tyto praktiky jsou hlubokou součástí dané kultury a mají velmi pozitivní vliv na zdraví a vitalitu místních žen a jejich potomků. Pojďme se inspirovat.

Témata semináře:
• jak je viděno šestinedělí a jeho potřeby očima tradičních kultur
• potraviny a nápoje vhodné pro šestinedělku
• léčivé a ulevující praktiky, např. bylinné napařování, vázání bříška po porodu a lehká masáž
• seznámení s poporodním rituálem

O lektorce:
Kateřina Beardmore se celý život zabývá různými druhy sebeléčby a alternativními přístupy ke zdraví. Porod dcery a její vlastní poporodní období ji vyslaly na další novou cestu, která ji přivedla také k tradiční porodní bábě Angelině Martinez. Toto setkání Katku v mnohém ovlivnilo a je vděčná za možnost načerpat část Angelininých znalostí a praktických technik, které s láskou v srdci a úctou k tradici, předává dál.

Kdy: ve čtvrtek 4. října 10 – 17 hod

Kde: v Praze 3, Jagellonská 1, prostor Asociace českých aromaterapeutů, nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad

Cena: 1200 Kč
Cena pro členky České asociace dul (ČAD) a účastnice prvního kurzu ČAD pro poporodnbí duly: 900 Kč

Přihlásit se můžete zde:
https://goo.gl/forms/Ih13vhabOsbGUOva2

Více informací: Vlasta Jirásková, tel: 602 747 065, e-mail: vlasta.jirasková@duly.cz.

Platbu, prosíme, zašlete na účet č. 2300529490/2010 nejpozději do 20. 9. 2018. Do zprávy pro příjemce napište: jméno a příjmení + šestinedělí. Místo vám bude rezervováno po připsání platby na náš účet. Pokud byste se nemohla zúčastnit, můžete za sebe poslat náhradnici/náhradníka.

Pokud si přejete vystavit fakturu, prosíme, kontaktujte Ditu Pousteckou: dita.poustecka@seznam.cz

Těšíme se na vás!