Vážení a milí nastávající rodiče, milé ženy,

je nám nesmírně líto, že na mnohé z vás doléhá nelehká situace v porodnicích. Od včerejška rozhodnutím ministerstva zdravotnictví platí výslovný zakáz jakéhokoliv doprovodu při porodu v porodnici, včetně přítomnosti otce u porodu.

V této situaci je více než kdy jindy důležitá předporodní příprava. Může vám dobře posloužit sepsané porodní přání, které je dobré vzít si s sebou do porodnice v několika kopiích. Poslouží vám i kvalitní příprava na poporodní období, na kojení a šestinedělí. My, duly České asociace dul, jsme tu pro vás, připraveny vás podpořit a podle svých možností vám pomoci, Můžete nám zavolat, vyslechneme vás a popovídáme si s vámi. Je možné domluvit si individuální kurz on-line. Podle individuální situace každé duly a vašich přání se dohodnete, co pro vás konkrétní dula může udělat.

Zřídily jsme pro vás PORADNU DULY zdarma. Nemůžeme s vámi do porodnice, ale rády vás kdykoliv podpoříme na dálku. Kontakty na naše duly, které vám jsou k dispozici, najdete ZDE.

Kontakty na naše duly najdete také tady: www.duly.cz/seznam-dul

Všem rodičkám přeji, aby porod dobře zvládly a mohly se těšit z blízké přítomnosti se svým miminkem. Přeji vám, abyste z porodu v tomto náročném období vyšly posíleny.

I v době koronaviru je důležité kojení a kontakt kůží na kůži s novorozencem, viz text Světové zdravotnické organizace zpracovaný o.s. MAMILA

Vyjadřujeme podporu všem zdravotníkům, kteří v těchto dnech pracují pod velkou zátěží.

Pevné zdraví všem!

Vlasta Jirásková, výkonná ředitelka ČAD