Proč je šestinedělí pro ženu tak důležité? Jak o šestinedělku pečovat? Praktické tipy vycházející ze slovanských tradic.

Šestinedělí je po těhotenství a porodu dalším zásadním obdobím v životě ženy. V dnešní době se na to často zapomíná. Je však velmi důležité, aby žena po porodu odpočívala, pečovala o sebe nebo nechala druhé, aby o ni pečovali. Síly, které takto nabere, pro ni budou zásadní v dalším čase mateřství.

Po dvou úspěšných seminářích, které Česká asociace dul na toto téma pořádala v minulém roce, tentokrát na péči o šestinedělku nahlédneme pohledem zejména slovanských tradic.

„V šestinedělí se k sobě chovejme co nejvíce šetrně, buďme v teple se svým miminkem a nechejme se opečovávat. Svou energii a své myšlenky směřujme na novorozeňátko, ne na svá poporodní kila a oslabené břicho. V šestinedělí maminkám doporučuji cvičit jednoduché, ale velmi účinné cviky zaměřené na vnímání pánevního dna a poporodního bříška, na uvědomění svých poporodních prostor v sobě“, píše na svých stránkách www.rodolad.cz Světlana.
V tomto semináři se Světluška s námi podělí o své bohaté zkušenosti s péčí o šestinedělky.

Témata semináře:
• tradice a význam poporodní péče
• podvazování bříška
• výroba a používání masážních bylinných koulí
• poporodní rituály

O lektorce:
Světluška Hradilová pochází z Ukrajiny a žije na Moravě. Je maminkou šesti dětí. Je iniciátorkou a lektorkou řady vzdělávacích projektů. Provází ženy těhotenstvím, porodem a šestinedělím. Zdůrazňuje důležitost vědomého mateřství. Na svých stránkách píše: „RodoLad (rodový soulad nebo také lad rodu) je starobylé védské umění uspořádat, tvořit a ladit svět kolem sebe, vytvářet útulno v domě a rodině a zdraví v těle. Být Ženou je od pradávna považováno za umění, které se předává z pokolení na pokolení. Znamená to objevit v sobě Ženu, poskytnout jí možnost projevit se a rozkvést.“
Šije oblečení z konopí a vyrábí šátky na podvazování bříška. Ty si také u Světlušky můžete předem před seminářem objednat. Více se dozvíte na www.rodolad.cz.

Kdy: ve čtvrtek 28. března 2019, 9:30 – 17:30 hod

Kde: v Praze 3, Jagellonská 1, prostor Asociace českých aromaterapeutů, nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad

Cena: 1 400 Kč
Cena pro členky ČAD a účastnice prvního kurzu pro poporodní duly ČAD: 1 100 Kč

Víc informací vám podá Vlasta Jirásková na telefonu 602 747 065 nebo e-mailu vlasta.jirasková@duly.cz.

Hlaste se přes tento formulář:

Platbu, prosíme, zašlete na účet č. 2300529490/2010 nejpozději do 18. 3. 2019. Do zprávy pro příjemce napište jméno a příjmení + popo péče. Místo vám bude rezervováno po připsání platby na náš účet.
Kurzovné nevracíme. Pokud byste se nemohla zúčastnit, můžete za sebe poslat náhradnici/náhradníka.

Pokud si přejete vystavit fakturu, prosíme, kontaktujte Ditu Pousteckou: dita.poustecka@seznam.cz

Těšíme se na vás!