blank
Dula absolventka

Jsem Lenka, máma malého božího akčňáka, manželka skvělého člověka, milovnice jídla, tance, hudby a přírody, původní profesí právnička a celoživotní zvídavec, co zbožňuje se neustále vzdělávat a objevovat nové věci. S radostí a úctou Vás budu provázet Vaším poporodním obdobím.

I díky své osobní zkušenosti s porodem a obdobím po něm bych si přála, aby se každé ženě v šestinedělí dostávalo láskyplné pozornosti a opečování, aby obnovila svou energii a změněná a posílená mohla vykročit do svého nového života a role. Přála bych si, aby po porodu nebyly ženy na všechno samy. A aby na péči o ženu a miminko, starší děti a domácnost nebyli sami ani jejich muži. Abychom překonali myšlenku, že musíme být výkonní za každou cenu a urveme to silou vůle. Takhle šestinedělí totiž nefunguje. Přála bych si, abychom si v poporodním období dovolili přijmout víc pomoci, víc se poznat navzájem a poznávat i sami sebe v nových rolích, dovolili si víc prostoru se do sebe zamilovávat s miminkem, víc prostě jen být. A abychom si dovolili více podpory v tomto křehkém čase.

“Nikdy jsem nepotkala ženu, která by si stěžovala na příliš mnoho poporodní pomoci.” Kimberly Ann Johnson, autorka knihy Čtvrtý trimestr

Co pro Vás mohu udělat?

Potřeby každé ženy a rodiny jsou jiné. Velmi ráda s Vámi proberu právě ty Vaše. Společně pak nalezneme, jak tyto potřeby uspokojit a jak Vás mohu na Vaší cestě mateřstvím podpořit. Budeme hledat odpověď na odvážnou otázku: Co by Vám dodalo v poporodním období víc klidu a pohody?

Příprava na šestinedělí a kojení, sestavení poporodního plánu: Pomohu Vám ujasnit si, co lze očekávat od období šestinedělí, a naplánovat, jakými prostředky budou v době po porodu naplňovány potřeby Vaše a miminka. Probereme to nejdůležitější, co je dobré vědět pro co nejhladší počátky kojení. V poporodním plánu nezapomeneme ani na pohodu ostatních členů domácnosti a zajištění základního chodu Vašeho společného domova.

Péče o ženu po porodu: Budu připravená Vás vyslechnout a také podpořit v období turbulentních emocí a při nalézání Vašeho rodičovského sebevědomí. Vaše tělo si po porodu zaslouží obrovskou úctu a pozornost. Opečuji Vás proto také fyzicky, například pomocí tradiční techniky rebozo. Naučím Vás, jak se o sebe v šestinedělí starat, abyste obnovila svou sílu a energii. 

Pomoc v domácnosti: Připravím pro Vás výživná jídla a dám Vám tipy na potraviny tradičně považované za vhodné pro poporodní období. Mohu vypomoci s drobnými domácími pracemi nebo nákupy.

Laktační poradenství: V pohodlí Vašeho domova Vás provedu kroky vedoucími k co nejlepšímu kojení, prakticky pomohu a podpořím Vás na Vaší kojící cestě.

Sourozenecká rovnováha: Podporu potřebují nejen prvomaminky, ale i maminky více dětí, které chtějí opečovat a zároveň sladit potřeby všech členů rozrůstající se rodiny. Ať už toužíte po klidném čase jen s miminkem bez staršího sourozence, nebo naopak kvalitním čase se starším dítětem bez miminka, jsem připravená Vám být oporou i pomocnou rukou a najít způsob, jak Vám tento vzácný čas jen pro dva dopřát.

Nošení dětí: Naučím Vás základy zdravého nošení, základní úvazy v šátku a ergonomické nastavení nosítka.

Péče o miminko: Můžeme spolu probrat například kontaktní rodičovství, spánek miminek, látkové plenky, bezplenkovou metodu a další témata péče o dítě. A protože nejsem vševědoucí, tak slibuji, že když nebudu vědět, dám vám tip na někoho, kdo vědět bude a na kvalitní zdroje informací. Budu Vás podporovat, abyste každodenní rodičovské výzvy zvládali s klidem a sebedůvěrou.


blank
Přehled poskytovaných služeb
  • látkové pleny
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • podpora kojení a laktační poradenství
  • zdravé nošení dětí

Jazykové dovednosti
Česky English