Certifikovaná dula

Jsem Lucie, energická a chápavá žena, kontaktní maminka dvou krásných dcer a milující manželka. Létám na paraglidu a plachtím na moři. Rodičovství vnímám také jako takový kontakt s živly, který přeměňujeme na nějaký pohyb (snad vpřed). Jako poporodní dula ráda půjdu chvíli s Vámi tou mateřskou divočinou. Pevně věřím v to, že jsme každá tou nejlepší možnou průvodkyní svým dětem na jejich cestě životem. Nicméně i tak potřebujeme každá občas vyslechnout, obejmout nebo jen mlčet s někým, kdo věří v naše mateřské kompetence, intuici a dovede podpořit.

Jsem také členka České asociace dul a Hnutí za Aktivní Mateřství. Pomáhám psát projekty a organizuji podpůrné mateřské skupinky. Koordinuji Festival o těhotenství, porodu a rodičovství.

Kromě kurzu ČAD jsem absolvovala australský kurz pro poporodní duly – Newborn mothers collective, kurz Motýlích masáží pro maminky a miminka a od září mohu nabídnout služby zpracování placenty.

Od září 2018 můžete využít mé služby poporodní duly na:

  • předporodní schůzku na témata: 5 pilířů šťastného šestinedělí, příprava poporodního plánu, Motýlí masáže a péče o sebe a miminko po porodu apod.
  • jednorázové/akutní poporodní návštěvy – např. zpracování placenty, akutní pomoc v domáctnosti, reflexe porodní zkušenosti a sdílení reality novorozené matky
  • dlouhodobou péči v průběhu celého šestinedělí – podmínky, rozsah a zadání ideálně vypracujeme předem na osobní schůzce nejlépe ještě před porodem, a pak jej budeme upravovat podle aktuální situace a přání a možností ženy a její rodiny.
  • a pod. – po dohodě jsem otevřená ledasčemu od skupinových konzultací pro menší skupiny žen či rodinných příslušníků, po přednášky například na témata uvedená v prvním bodě nebo naopak po velmi individuální poradenství například pro partnera či novorozenou tchýni ;-).

 

I am postpartum doula, mother of 2 beautiful daughters, and a woman, who supports other mothers in their competences. I believe, that each of us is the best guide for our own children. Even thought we need to be listened to, we need supportive hug or just to share silence with someone who believes in us, and who offers help, if needed.


Přehled poskytovaných služeb
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • poporodní návštěvy

Jazykové dovednosti
Česky English