Certifikovaná dula

Ráda dělám věci, které mi dávají­ smysl a snažím se posílat dál to dobré, co jsem já sama nějakou cestou dostala a co se mi osvědčilo.  Jsem matka dvou bilingvních dětí narozených v Nizozemí. Život a systém přípravy na porod v Nizozemí mě hodně obohatily a z této zkušenosti těžím i při práci duly. Mou vizí je kontinuální péče o ženu v období před, kolem a po porodu, proto nabízím vše od prvních předporodních konzultací, přes samotný doprovod k porodu, až po pomoc s kojením a nošením v šátku – jsem certifikovaná laktační poradkyně (Mamila) a lektorka nošení­ dětí­ v šátku. 

Jako dula nejsem doprovod jen pro „alternativní“ matky a rozhodně vás nebudu tlačit do absolutně přirozeného porodu i kdyby to byla má ideální představa. Porod je váš, proto budu stát při vás, pomáhat vám a podporovat vás a vaši představu o porodu. Nejsem někdo, kdo za vás bude v porodnici bojovat, nejsem štít, který si postavíte mezi sebe a personál. Ale jestli máte svou představu o porodu, mohu vám pomoci ji zformulovat do podoby porodního přání a podpořím vás v tom, abyste si tuto představu byla vy sama schopná v porodnici prosadit. Stále vám budu zdůrazňovat vaši ústřední roli u porodu. Porodní zkušenost je vaše, jako ženy a (budoucí) matky a ani žádný lékař ani dula by vám ji neměli vzít tím, že na sebe budou přejímat odpovědnost. 

Doprovázím především do porodnic v Praze a ve Středočeském kraji, ale po domluvě vás mohu doprovodit i do (pro mě) vzdálenějších porodnic, např. v Plzeňském, Jihočeském a Libereckém kraji, případně i jinde. 

I support English speaking (to be)parents on their way to parenthood as well as do brestfeeding consulting and baby carrying-in-a-sling consulting. I speak Czech, English, Dutch and French. I support at birth on a regular basis in Czech and English, in Dutch on demand. My French is not good enough for birth support.


Přehled poskytovaných služeb
  • bezplenková komunikační metoda
  • doprovod k porodu
  • individuální předporodní příprava
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • podpora kojení a laktační poradenství
  • poporodní návštěvy
  • zdravé nošení dětí

Jazykové dovednosti
Česky English