blank
Certifikovaná dula

Poporodní dula Darja Balatková

Jmenuji se Darja Balatková a jsem certifikovaná poporodní dula, certifikovaná laktační poradkyně MAMILA, o.z., lektorka nošení a masérka. Moje cesta k poporodní dule nebyla přímá ani jednoznačná; hybnou silou všech zásadních změn v mém životě byly mé čtyři děti a vlastní mateřství.

Během posledních let jsem pochopila zcela zásadní fakt – my ženy jsme velice silné bytosti, které zvládnou na svých bedrech nést až neuvěřitelně velkou tíhu. Především díky vlastním zkušenostem jsem si uvědomila, že je v pořádku říct si o pomoc, radu, podporu a nechat se opečovávat.

Šestinedělí je nádherné období, ve kterém se odehrává spoustu důležitých změn, a to jak se ženou a miminkem, tak i v poutu mezi nimi. Některé změny jsou viditelné, jiné jsou skryté; důležité jsou však všechny. Toto období je krásné a léčivé, samozřejmě ale může být naopak i děsivé a bolestné.

Přála bych každé ženě, aby se svým miminkem prožila šestinedělí v harmonii, štěstí a rovnováze. Ráda Vás, ženy, v tomto období podpořím, a doprovodím Vás na Vaší cestě.

Poporodní péče

V rámci mé péče se můžeme, již během těhotenství, společně připravit na šestinedělí a laktaci. Pomocí mexického šátku (reboza) Vám mohu nabídnout relaxaci ztuhlých svalů a celkově Vaše namáhané tělo uvolnit pomocí masáže. Naučím Vás pro podporu Vašich zad a Vaši pohodu podvazovat si těhotenské a poporodní bříško šátkem. Dokážu Vás na období šestinedělí připravit tak, abyste si mohla opečovat a namasírovat bříško i sama.

Během šestinedělí poradím a pomůžu s laktací, péčí o miminko (včetně masáží a vázání do šátku), budu opečovávat Vaše bříško a unavená záda. Poradím a ukážu, jak na péčí o jizvu po císařském řezu, nebo jak na napářku. Můžu rovněž pomoci se staršími sourozenci, obstarat menší nákup nebo uvařit posilující polévku. Budu tu pro Vás, připravena kdykoliv Vás vyslechnout a podpořit ve Vašich dovednostech a všem, co děláte, nebo dělat chcete. Pomůžu Vám vyrovnat se všemi změnami s lehkostí tak, abyste po šestinedělí vyšly v plné své síle.

Po šestinedělí a následném období spolu můžeme pracovat nejen na Vašem bříšku pomocí masáže Pravka. Pravka pracuje s celým tělem s důrazem právě na bříško. Aktivuje lymfu, narovnává pánev, uvolňuje hýžďové svaly, kříž a záda. Působí na svaly a vazy v oblasti orgánů, které uvolňuje spolu s přilehlými tkáněmi, a tím pomáhá aktivovat krevní oběh a metabolismus. Pomáhá řešit ochablou pokožku bříška, nekorektní postavení pánve, tvar pupíku a bříška, diastázu, sestoupení orgánů nebo zažívací potíže. Srovnává menstruační cyklus, pomáhá k otěhotnění, a celkově působí blahodárně na ženské zdraví.

Jak se se mnou spojit?

Kontaktovat mě můžete telefonicky 735 572 953, či emailem vlidna.pece@gmail.com
Více se o mně dozvíte na mých webových stránkách https://vlidnapece.cz, nebo mě SLEDUJ na sociálních sítích:
ig: https://www.instagram.com/vlidna_popodula/
fb: https://www.facebook.com/vlidnapecedarjabalatkova/


blank
Přehled poskytovaných služeb
  • individuální předporodní příprava
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • podpora kojení a laktační poradenství
  • poporodní návštěvy
  • poradenství v péči o miminko
  • rituál uzavření šestinedělí
  • spánkové poradenství miminek
  • těhotenské masáže
  • zdravé nošení dětí

Jazykové dovednosti
Česky Pусский