KURZ PRO PORODNÍ DULY

 

Kurz otevíráme každoročně již od roku 2002. Rozvíjí osobní předpoklady a připravuje na práci porodní duly. Vzdělávání vychází ze specifik českého prostředí a zároveň čerpá i ze zkušeností ve světě. V rámci studia se setkáte se zkušenými dulami a s lektorkami z řad lékařek, porodních asistentek, psychoterapeutek, s laktační poradkyní, právničkou…

KURZ PRO POPORODNÍ DULY

 

blank

Kurz seznamuje účastnice s potřebami žen a rodin po porodu a připravuje na práci poporodní duly. Probereme různé situace po porodu a způsoby jak klientky podporovat. Seznámíme se s technikami empatického naslouchání a respektující komunikace tak, abychom byly schopny podpořit každou matku bez ohledu na vlastní potřeby a představy o šestinedělí.

Řekly o našich kurzech....

Roční kurz pro duly mi dal skvělý základ pro práci duly. Setkání s řadou zajímavých lektorek z řad lékařek, porodních asistentek, zkušených dul a dalších odbornic pro mě bylo velmi inspirující a obohacující. S kolegyněmi z kurzu jsme stále v kontaktu, sdílíme a navzájem se podporujeme. Při mé práci duly mi také velmi pomáhá podpora a sdílení s dalšími kolegyněmi, zkušenými dulami v asociaci. Navzájem se inspirujeme a učíme se od sebe.

Dula Monika Kašparová, Vrchlabí
blank

Řekly o nás....

Členkou asociace jsem ráda. Je to organizace s tradicí. Pořádá kvalitní vzdělávání pro duly i pravidelné dotované supervize. Potkávají se tu úžasné empatické ženy, které neváhají poskytnout své postřehy a dlouholeté zkušenosti. Kdykoliv můžu kontaktovat některou z kolegyň a sdílet otázky, které řeším v praxi. Vždy se mi dostane přijetí a podpory. Díky tomu pak mohu být dobrou oporou i pro své klientky. V neposlední řadě mi naprosto vyrazilo dech, když jsme dostaly do emailové schránky dokonale propracovanou metodiku GDPR. Stačilo jen doplnit konkrétní údaje. Má noční můra se tak rozplynula během pár minut. Za to vše vám, všem milým kolegyním, patří nesmírné díky!
Dula Renata Loudová, Jablonec nad Nisou

blank

 

Řekly o našich kurzech....

Velmi si vážím setkání s lektorkami, lékařkami, porodními asistentkami, terapeutkami a zkušenými dulami. Nejsilnějším a nejcennějším na celém kurzu pro mě bylo sdílení porodních zkušeností a vyrovnání se s nimi pod profesionálním vedením Majky Staňkové. Jsem vděčná za sdílení v kruhu žen, které mi teď po absolvování kurzu chybí. Proto vítám každou možnost setkání místních dul a sdílení zkušeností z aktuální praxe.

Dula Markéta Wernerová, Kunčice pod Ondřejníkem

blank

Řekly o našich kurzech....

Byly to kouzelné chvíle, které jsme každý měsíc trávily společně v Praze. I když každá z nás nyní působí v jiném kraji, to pouto, které tam tehdy vzniklo, nadále trvá.

Dula Lucie Podhrászská Dušková, Hradec Králové

blank

Řekly o našich kurzech....

Kurz je pro mně o tom, jaké jsou kompetence a místo duly. Výborný byl třeba víkend s porodní asistentkou Marií Vnoučkovou. Ona o svých zkušenostech mluvila tak, že bylo naprosto jasné, co ženu podpoří a co jí naopak nepomáhá. A to s přihlédnutím k naprosté individualitě a rozdílným zkušenostem žen. Opravdu zážitek! Bylo v tom hodně respektu k procesu porodu a celkově hodně lidství. Tohle setkání a sdílení žádná kniha nenahradí.

Dula Renata Šerek, Brno

blank

Řekly o našich kurzech....

Na kurz pro duly jsem chodila velice ráda. Přístup všech lektorů byl pro mě velmi obohacující. Jako kolektiv dul z celé republiky jsme se velice sblížily a pomáháme si i nadále v předávání zkušeností. Členství v asociaci je pro mě důležité jak z hledisla kontaktu s dulami a děním v samotné asociaci, tak i kvůli aktuálním informacím o porodnicích a programech navazujících na dulí činnost. Cítím skvělou podporu ve všech členkách, se kterými jsem se poznala.

Dula Vlasta Bičišťová, Nový Bor

blank

Řekly o našich kurzech....

Ženy, studentky, lektorky, konzultantky a organizátorky kurzu byly velmi otevřené, sdílné, laskavé a nápomocné. Česká asociace dul je pro mě oporou, kdykoli potřebuji.

Dula Lenka Švecová, Budislav u Litomyšle
blank

Řekly o nás....

Cením si cesty, kterou duly České asociace dul u nás postupně vyšlapaly v duchu úcty a důvěry ke zdravotníkům. Nastolily atmosféru spolupráce ve prospěch klientky a poskytují v tomto duchu zkušenosti a podporu novým dulám. Vážím si otevřené komunikace a pružných reakcí na stále nové podněty a informace.

Dula Markéta Wernerová, Kunčice pod Ondřejníkem

blank