Česká asociace dul děkuje svým členkám, certifikovaným dulám ČAD Lence Trešlové a Míle Kramné, které bez nároku na honorář ochotně nabídly pomoc rodičům z Barmy, kteří mají v ČR uprchlický statut a obrátili se na naši asociaci. Lenka Trešlová poskytla předporodní setkání, doprovod při porodu v porodnici a následnou pomoc s kojením a dalšími záležitostmi. Míla Kramná působila jako dula v záloze. Těší nás, že jsme tuto pomoc mohly zprostředkovat a drobným dílkem přispět k podpoře uprchlíků.

Barmští rodiče napsali:
„Chceme ti vyjádřit vděčnost. Při porodu naší dcery Izabely jsi nám, Lenko, pomohla nejen jako dula, ale jako člen rodiny. Předala jsi nám svoje znalosti o přípravě na porod a péči o miminko. Naše dcera se nakonec narodila císařským řezem, ale je zdravá a daří se jí skvěle. Určitě na tě, Lenko, nezapomeneme ani na tvou kolegyni Mílu. Děkujeme také tvé organizaci České asociaci dul, protože ona tě podpořila, abys nám pomohla.“

Linn, Nandi a Izabelka

We would like to express our gratitude to you. Our daughter Izabela’s birth, you, Lenka warmly helped us not only as a doula but also as a family member. And you shared your knowledge such as how to prepare to give birth a child and how to take care of baby. Now our daughter was born under the C-section of my wife but she is healthy and perfect. It is very sure that we will never forget you, Lenka and your colleague, Míla Kramná. And we thank your organization ČAD (Česká Asociace Dul) as well because ČAD supported you to help us.

Linn, Nandi and little Izabela