Podpořte nás…

Česká asociace dul z.s. je nezisková organizace. Od roku 2001 sdružujeme, podporujeme a vzděláváme duly. Publikujeme, věnujeme se informování a osvětě o normálním porodu a poskytování optimální péče založené na nejnovějších vědeckých důkazech. Spolupracujeme s dalšími organizacemi v oboru. Naše duly každodenně podporují ženy a jejich rodiny během těhotenství, porodu a v počátcích mateřství, pomáhají vytvářet podmínky vhodné pro normální porod a poskytují ženám laskavou a respektující péči a podporu. Přispíváme ke zlepšování péče o matku a dítě v České republice.

Děkujeme, že nám pomáháte. Podpora individuálních a firemních dárců je pro nás důležitá a pomáhá nám dělat naše aktivity ve větším rozsahu a na lepší úrovni.

Přímá finanční podpora převodem na náš účet

V případě, že byste nás chtěli finančně podpořit, lze tak učinit převodem Vámi stanovené částky na bankovní účet našeho zapsaného spolku.

účet č. 2300529490/2010 vedený u FIO Banky

Poskytnuté dary na činnost asociace jsou odčitatelné od základu daně v souladu s § 15 resp. § 20 odst. 8) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů ve znění platných pozdějších právních předpisů. Potvrzení o přijetí daru pro daňové účely vystavíme na základě Vašeho požadavku zaslaného na email: finance@duly.cz  Potvrzení Vám přijde přímo do Vaší emailové schránky.

Děkujeme za Vaši podporu. Vážíme si každého daru a projevené důvěry.

Podpořit nás můžete i nepřímo skrze nakupování na internetu

Nakupujete na internetu? Může to být cokoliv, třeba knihy, oblečení, domácí spotřebiče… Při nákupech nás můžete podpořit a neutratíte přitom ani korunu navíc! Z každého vašeho nákupu jde předem dané procento přímo na náš účet.

  1. Navštívíte stránky www.givt.cz.
  2. Vyberete organizaci Česká asociace dul z.s. a e-shop na kterém chcete nakoupit.
  3. Nakoupíte, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu. Nechcete na podporu přes GIVT nikdy zapomenout? TADY najdete chytré rozšíření do prohlížeče, které vám možnost podpory přes GIVT připomene a usnadní. Za každou instalaci tohoto pomocníka s nastavením naší organizace navíc získáme od GIVT 10,- Kč.

blank

Řekli o dulách...

Dula může být velmi přínosným prvkem během porodu. Žena ji delší dobu zná a důvěřuje jí, a to jí dodává klid, vyrovnanost a pocit spojence v cizím prostředí.
MUDr. Radek Poláček, gynekolog - porodník, primář porodnice, Rakovník

blank

Řekli o dulách ....

Dula mi poskytla oporu v těhotenství, během obou mých porodů i v šestinedělí. Během porodu byla nekonečně trpělivá, stále laskavá a ve vypjatých chvílích stabilní a mohla jsem se opřít o její důvěru ve mně a mé dítě.
Tereza Černohorská, Rudník

blank

Řekli o dulách ....

Dula mi byla během porodu velkou oporou. Dokázala povzbudit, když jsem nevěděla kudy kam. Dokázala pohladit, namasírovat, podržet mě, usmát se... prostě všechno, co jsem zrovna potřebovala. I třeba odejít, abych měla klid.  

Kateřina Nováková Kašparová, Hořice
blank

Řekli o dulách ....

Z pozice porodní asistentky vnímám podporu duly velmi pozitivně. Vzájemná spolupráce a dodržování kompetencí každé z těchto profesí může přispět k tomu, aby byl porod krásným zážitkem pro ženu, dítě i celou novou rodinu.
Mgr. Pavla Kasparková, porodní asistentka
blank

Řekli o dulách ....

Dulu k porodu bych všem doporučila. Pomohla mi uvolnit se, poradila, jak prodýchávat kontrakce, v závěru porodu nahřívala hráz. Díky dule byl zapojen i můj muž. Věděl, co má dělat, a byl mi tak skutečnou oporou. Porod byl pro mě krásný a pomohl mi zpracovat bolestnou zkušenost s předchozím císařským řezem.
Pavla Jordánková, Vrchlabí
blank

Řekli o dulách ....

Dulu jsem potkala během druhého těhotenství. Díky jejímu pevnému ukotvení v ženství, citlivému a empatickému přístupu jsem rozpustila ne úplně příjemné zážitky z prvního porodu. Zrození druhého děťátka bylo pro mě velmi krásné a posilující a neustále z toho čerpám.

Lída Skořepová, Karlovy Vary
blank

Řekli o dulách ....

Ačkoli porod naší holčičky Marianky neproběhl spontánně, ani přirozenou cestou (akutní CS po indukci), byla pro mě přítomnost mojí duly nesmírnou psychickou podporou.

Dana Knajflová

blank

Řekli o dulách ....

Prožila jsem krásný přirozený porod po předchozím císařském řezu. Dula mi moc pomohla a jsem jí nesmírně vděčná za všechnu lásku, podporu a důvěru, kterou jsem od ní dostala během těhotenství i při samotném porodu. Mít dulu bylo jedním z mých nejlepších rozhodnutí v životě.
Klára Frndová, Vrchlabí
blank

Řekli o dulách ....

Velmi si vážím krásné a pomáhající profese duly. Spolupráci se stejným cílem, kterou je zdravá a spokojená žena s miminkem, vnímám jako ideální. Žena má emocionální podporu od duly a já se mohu plně soustředit na práci porodní asistentky. Pokud je porod dlouhý a náročný, tak je dula oporou i pro mě. Jsem ráda, že mám v okolí několik skvělých dul, se kterými spolupracuji.

Mgr. Martina Suchardová, porodní asistentka

blank

Řekli o dulách ....

Poporodní dula mi pomohla se celkově uvolnit a odpočívat. Povídaly jsme si, pomohla s jídlem, s úklidem, s první procházkou. Věnovala se starší dceři a já si mohla odpoledne zdřímnout s miminkem. Myslím, že si takovou péči zaslouží každá maminka.
Jarmila Kovaříková, Praha

blank

Řekli o dulách ....

K domácímu porodu s porodní asistentkou jsem se rozhodla vzít také dulu. Dula mi byla velkou podporou. Její masáže, cvičení a psychická podpora mi natolik pomohly, že jsem svůj první porod zvládla bez poranění. Pokud bych měla rodit znovu, určitě za doprovodu duly.

Jiřina Máčelová

blank

Řekli o dulách ....

Jako prvorodička jsem měla řadu otázek a obav. Mezi největší patřily obavy z porodu... Když jsem se potkala s dulou, rychle si získala mé sympatie a důvěru. Během našich schůzek mě seznámila s průběhem porodu i se všemi možnostmi. Moc se mi líbilo, že vždy nechala rozhodnutí plně na mně a vše respektovala. V “den D” byla s námi po celou dobu porodu. Vše bylo rychlé a intenzivní, byla jsem z toho dost zaskočená. Dula mi pomáhala s dýcháním, polohami pro uvolnění, říkala, co se bude dít. Byla prvkem zkušenosti, profesionality a klidu pro mě i pro mého manžela. V šestinedělí mi moc pomohla s technikou kojení. Považuji to za mimořádně dobrou “investici”.

Eva Zíková, Brno

blank

Řekli o dulách ....

Dula mi pomohla zbavit se traumat z prvního porodu. Pomohla mi najít víru v sebe, ve své tělo a v miminko. Pomohla mi naučit se vnímat porodní bolesti jako přirozené a pomocné. Celé těhotenství se o mě starala s velkou péčí a porozuměním. Z našich setkání jsem se vracela jako žena, která si váží sebe a je plná síly. Během porodu za mnou stála i jako podpora v mém rozhodování.

Iva Hegrová, Pardubice

blank

Řekli o dulách ....

Přítomnost duly mě při porodu uklidňovala, povzbuzovala a dodávala mi sebedůvěru. Také partner byl z její podpory nadšený. Oceňuji také pomoc s kojením, bez ní bych se zbytečně trápila.

Pavla Folcová, Praha

blank

Jak financujeme naše aktivity

Naše hlavní příjmy jsou z plateb za kurzy pro duly. Tyto prostředky využíváme na organizaci kurzů, lektorné, nájem prostor pro pořádání kurzů… Dalším zdrojem našich příjmů jsou členské poplatky, které z menší části pokrývají náklady na činnost organizace, především podporu našich členek.

Velká část práce pro asociaci je realizována dobrovolnicky bez nároku na mzdu. Zcela dobrovolnicky to ale nejde. Od podzimu 2017 hradíme jeden částečný pracovní úvazek. Díky tomu můžeme dělat naše aktivity na lepší a profesionální úrovni. To s sebou ale nese vyšší provozní náklady.

Předem děkujeme za vaši podporu.

Sdílejte pozitivní příběhy

Máte pozitivní zkušenosti s dulou? Pomohla vám během porodu, v šestinedělí, pomohla vyřešit obtíže s kojením? Sdílejte svou zkušenost s přáteli, na sociálních sítích… A dejte nám vědět. Pošlete nám referenci nebo svůj porodní příběh. Rády je zveřejníme nebo nasdílíme na našich facebookových stránkách.

Jak jsme vaše dary využily?

V posledním roce jsme finanční příspěvky dárců použily na:

novou, moderní grafiku – nové logo asociace, vytvoření nových www stránek, výrobu informačních letáků, plakátů a rollupů o dulách.

Děkujeme! Bez vašich příspěvků bychom nové prezentační materiály o dulách nemohly vytvořit.

Děkujeme za spolupráci a podporu

blank   blank    blank    blank  blank   blank   blank   blank