blank
Certifikovaná dula

Jmenuji se Alisa a pocházím z Ruska, z krásné divoké Sibiře plné přírody a lesů. V Praze bydlím již 10 let, jsem vdaná a mám syna, jehož narození změnilo můj život. Najednou jsem pochopila, že chci pracovat s ženou.

Chci, aby žena mohla prožit mateřství v klidu, obklopená láskou a péči. Tak to bylo odedávna, kdy se o rodičku staraly, krmily a uctívaly ji starší ženy a ona se mohla věnovat nově zrozenému životu a zvykat si na roli maminky. Dnes často bydlíme daleko od příbuzných a žena přebírá odpovědnost za chod domácnosti a starší děti mnohem dřív. To má samozřejmě velký vliv na prožívání mateřství jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Chtěla jsem být s ženou přesně v tento okamžik, kdy potřebuje nejvíce podpory, lásky a pochopení, a proto jsem zvolila cestu poporodní duly.

Poporodní dula se stará o maminku především v období šestinedělí. Dává ženě prostor, aby se její tělo mohlo „uzavřít“, nabrat sílu a zkrásnět.

Poporodní dula poslechne, porozumí a přijme to, co jí chce žena sdělit. Vytváří tak bezpečné prostředí, ve kterém může žena prožít a vyjádřit emoce, zážitky, obavy a pocity z porodu nebo mateřství.

Poporodní dula podporuje maminku tak, aby věděla, že je svému dítěti tou nejlepší mámou. Respektuje životní styl, názory a filozofii rodiny, o kterou pečuje.


blank
Přehled poskytovaných služeb
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • podpora kojení a laktační poradenství
  • poporodní návštěvy
  • poradenství v péči o miminko

Jazykové dovednosti
Česky Pусский