blank
Dula absolventka

 

„Ženy po porodu potřebují teplo, klid, krásu a přítomnost zkušené ženy“

 

Jsem poporodní dula a provázím ženy od nejranější fáze po porodu v jejich domácím prostředí. Nabízím citlivou podporu, naslouchání, péči i drobnou pomoc v domácnosti. Mým hlavním posláním je podpořit ženy, aby uměly pečovat o sebe jednoduše, prakticky, po malých krůčcích. Aby se necítily osamocené a ztracené. Čerpám z tradičních kultur a věřím na jednoduché, prověžené nástroje, které braly do rukou naše prababičky.

Jsem komunitně založený člověk, dlouhodobě působím v rodinném centru v Brně, kde se snažím maminkám s dětmi vytvářet prostor, aby se v mateřství cítily spokojené.

Spolupracuji s odborníky v péči o ženu z různých oborů a ráda tyto obory propojuji. Mohu zajistit konzultace a odbornou pomoc z oborů porodní asistence, gynekologie, fyzioterapie, psychoterapie.

Ženám nabízím předporodní i poporodní rituály, které jim pomáhají uzavřít důležité životní fáze a připravit se na fáze nové.

 

Mé služby

Celková péče o ženu a dítě těsně po porodu a výpomoc s domácnosti v době, kdy by se žena měla soustředit pouze na sebe a své dítě

Podpora kojení a přirozeného napojení na miminko

Ošetření jizev, péče o jizvu po císařském řezu

Poporodní podvazování bříška, úvaz Benkung, práce s rebozzem

Nošení dětí, BKM – přirozené vylučování miminek, látkové plenky

Předporodní, poporodní rituály na přání, rituál zavírání kostí La Cerrada

Masáž celého těla podle slovansko-ruských tradic PRAVKA

Masáž bylinnými koulemi, jemnou masáž bříška, nohou, baňkování, tělové svíce

 

Lokalita

Intenzivně pracuji v Brně a blízkem okolí, působím také na trase Brno-Moravská Třebová. Rituály a podobné dělám i v okolí Dačic.

Reference:

Moc ráda na ní nyní odkazuji ženy, které mě žádají o poporodní péči v rámci gynekologické fyzioterapie. Protože Jitka je úžasně empatická a krasně Vás opečuje a my se pak můžeme spolu sousředit na konkrétní potíž, což po její péči už nemusí být ani aktuální. A nemusí to být ani bezprostředně po porodu.

Naďa Rucká
fyzioterapeutka

Jitka mi pomohla, když jsem se na začátku 2. těhotenství rozhodovala o tom, jak bych chtěla, aby můj další porod měl vypadat. Byla jsem totiž po prvním císařském řezu a druhý porod jsem si představovala úplně jinak než ten první. Chtěla jsem druhé dítě přivést na svět přirozeně, od čehož mě kde kdo odrazoval. Jitka mi poskytla nejen cenné rady, ale i povzbuzení a sílu k sebevědomí převést své sny na skutečnost. Moc ji tímto dekuji, za její vstřícnost i energii, kterou mi věnovala na dálku, která nebyla žádnou překážkou.

Johana

S Jitkou jsem měl možnost se setkávat na trénincích nenásilné komunikace a v rodičovské komunitě. Je to energická a dobrosrdečná žena. Aktivně se realizuje ve společenství a hledá příležitosti, jak druhé podporovat a prospět jim. Jitka je v kontaktu sama se sebou a soustavně se rozvijí.

Kubo Novák
lektor nenásilné komunikace


blank
Přehled poskytovaných služeb
  • bezplenková komunikační metoda
  • látkové pleny
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • podpora kojení a laktační poradenství
  • poporodní návštěvy
  • poradenství v péči o miminko
  • rituál uzavření šestinedělí
  • zdravé nošení dětí

Jazykové dovednosti
Česky