blank
Certifikovaná dula

Porod je událost, kterou můžeme prožít jen několikrát za život, někdy jen jednou. Je důležité, abychom z porodní zkušenosti vzešly posílené. Abychom se usmály, podvědomě narovnaly záda a vyply hruď při vzpomínce na to, co jsme dokázaly. Moc ráda bych byla právě tou osobou, která vás podpoří na vaší cestě.

K touze stát se dulou mě přivedly má vlastní těhotenství a zkušenosti s porody.

Cesta k mým dětem nebyla jednoduchá a vážím si všech lidí, kteří mi byli na této cestě oporou. U mého prvního porodu mi takovou přirozenou dulu dělala moje maminka. Prodýchala se mnou každou kontrakci, povzbuzovala mě, ujišťovala, že to zvládnu. Už v průběhu druhého těhotenství jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je, svěřit se do péče profesionální duly. Zažila jsem procházky v lese, během kterých jsem mohla probrat všechny své obavy i přání. Dostalo se mi pochopení i potřebných informací z ověřených zdrojů. Do porodu jsem šla s tím, že po boku budu mít neustále někoho, kdo si bude pamatovat má porodní přání a zároveň mi pomůže zorientovat se, pokud bude potřeba změnit plán.

Takovou podporu chci poskytovat ženám. Aby se jejich porodní zkušenosti proměnily v krásný zážitek a vedly k pohodovému nastartování vztahu s dětmi.

Než jsem se přihlásila do kurzu pro duly, věnovala jsem se uchování vzpomínek – vydala jsem knihu Já, miminko a založila projekt Z lásky ke vzpomínkám, kterému se i nadále věnuji. Miminka a maminky mě tedy provází už nějakou dobu. To, že mohu dopomoci k tomu, aby vzpomínky na toto období byly co nejkrásnější, mě dělá moc šťastnou. A také představa, že si chodím do práce pro zázrak. 🙂

 

“Čím více chvály a povzbuzení se rodičce dostane, tím více lásky a trpělivosti bude mít pro své děťátko.“ Marshall H. Klaus, americký porodník a autor skvělé knihy Porod s dulou.


blank
Přehled poskytovaných služeb
  • doprovod k porodu
  • individuální předporodní příprava
  • podpora a pomoc v šestinedělí
  • podpora kojení a laktační poradenství
  • poporodní návštěvy
  • předporodní kurzy
  • rituál uzavření šestinedělí
  • těhotenské cvičení

Jazykové dovednosti
Česky English Français