Za Českou asociaci dul bychom rády v této rozvířené a nelehké době vyjádřily porozumění nutnosti všech opatření spojených se snahou o omezení šíření nového koronaviru. Respektujeme omezení doprovodu k porodu a návštěv na odděleních jednotlivých porodnic a vnímáme je jako snahu ochránit zdraví pacientů a personálu.

Spoléháme na duly, které své klientky u porodu doprovázet mohou, že budou dodržovat požadovaná opatření a pomohou tak ochránit zdraví svých klientek, zdravotníků i své.

Je nám nesmírně líto zátěže, kterou situace přináší ženám, které se v nejbližších dnech a týdnech chystají porodit své miminko za tak náročných okolností. Věříme, že se vše brzy obrátí opět k lepšímu.

Je nám nesmírně líto, že nemůžeme doprovázet k porodu ženy, které zahrnuly doprovod duly u porodu do své přípravy a počítaly s ním. Byť s vámi nebudeme fyzicky, nabízíme svou podporu všemi dostupnými komunikačními kanály. Jsme připraveny být s vámi ve spojení, jak bude třeba. Rády vám poskytneme další předporodní přípravu zaměřenou na kompetence vašeho partnera u porodu, aby vám byl co největší oporou. Věříme z celého srdce, že v této výzvě všechny dobře obstojíte.

Velmi soucítíme se všemi zdravotníky, kteří pracují pod velkým tlakem.

Všem přejeme pevné zdraví.

Pokud máte k nastalé situaci jakékoli dotazy, neváhejte se prosím s námi spojit.

Výbor a výkonná ředitelka České asociace dul